Jeżyny nad Wadągiem rosną wiele lat. Ten rok jest wyjątkowo urodzajny, zresztą nie tylko w jeżyny. Są smaczne, dojrzewają stopniowo, więc cieszą cały wrzesień, a nawet kawałek października. A co nie zjemy, to mrozimy , robimy soki, wino, dżem… a jeszcze przed zerwaniem zdjęcia.
Jeżyna charakteryzuje się wysoką zawartością prozdrowotnych związków. Ich udział w diecie jest bardzo ważny, ponieważ mogą chronić przed rozwojem rozmaitych chorób. Ponadto wspierają pracę różnych układów ludzkiego organizmu oraz opóźniają proces starzenia.
Jeżyna jest niskokaloryczna, co powinno szczególnie ucieszyć osoby na diecie redukcyjnej. W 100 g produktu znajdują się zaledwie 43 kcal. Owoc cechuje wysoka gęstość odżywcza, co oznacza, że stanowi bogactwo wielu cennych związków (np. witamin i składników mineralnych) przy jednocześnie niskiej zawartości kilokalorii. Głównym źródłem energii w jeżynach są węglowodany (9,6 g/100 g produktu). W 100 g owoców znajduje się także spora ilość błonnika pokarmowego (5,3 g). Składnik ten jest bardzo ważny w zachowaniu odpowiedniej pracy jelit. Jeżyna charakteryzuje się dużą zawartością witamin, szczególnie A, C, E oraz K. Ilość składników mineralnych również jest na wysokim poziomie, dotyczy to przede wszystkim manganu, wapnia, magnezu oraz potasu.