Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas szczególny, nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Skąd właściwie pomysł na taki wyjątkowy dzień? Kto zapoczątkował tę tradycję i jak wpadł na pomysł, by uhonorować tę cudowną podporę rodziny?
I właśnie na te m. in. pytania trzeba było odpowiedzieć, aby wygrać nagrodę – książkę, w przygotowanym przez prezesa Anatola Leszczyńskiego sobotnim konkursie
W każdym kraju te dni wyglądają nieco inaczej. Możesz się zdziwić, ale historia Dnia Babci i Dziadka sięga nie tak daleko wstecz. Pomysł stworzenia tego święta narodził się w Polsce w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej – znanej postaci kina i teatru. Właśnie tego dnia, sędziwa już aktorka miała wystąpić w Poznaniu. Redakcja „Ekspresu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym nowe święto — Dzień Babci. Całe wydarzenie miało nieco przypadkowy charakter, ale zostało przyjęte z aplauzem wśród polskiego społeczeństwa.
Później zrodził się również zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka, zaraz po Dniu Babci, aby również dziadkowie mogli poczuć się równie ważni. Jego świętowanie zaczęło się dopiero w latach siedemdziesiątych, od ustalenia takiego dnia w wyniku konkursu.
Stopniowo oba te święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka stawały się coraz popularniejsze, a w dzisiejszych czasach oba doczekały się specjalnej wzmianki w każdym kalendarzu. Nic dziwnego, w końcu cudowni ludzie zasługują na równie cudowne święto, podobnie jak nasi kochani rodzice.
A kto wykazał się najlepszą wiedzą: Stefania Jarczyk, Maria Iglińska, Daniela Tyl i Renata Janicka . Gratulujemy !!!!